מרכז רולידר 2017

פרופ' עמוס רולידר PhD, BCBA-D  ראש המרכז

פרופ' עמוס רולידר רכש את רוב השכלתו האקדמית בארה"ב באוניברסיטת בריגהם יאנג BYU ובאוניברסיטת אוהיו OSU. התמחה בניתוח וטיפול התנהגותי במסגרת לימודי הדוקטוראט ב OSU והפוסט דוקטוראט באוניברסיטת מאונט סיינט וינסנט שבקנדה במחלקה לפסיכולוגיה התנהגותית.
עם סיום הכשרתו, כיהן ד"ר רולידר כמרצה בכיר באוניברסיטת חיפה, כפרופסור מן המניין במחלקה הפסיכיאטרית של אוניברסיטת McMaster University שבקנדה ובמכללת עמק יזרעאל בחוג לפסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות. כיום עומד פרופסור רולידר בראש המחלקה למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית כינרת.
בנוסף משמש פרופ' רולידר ראש האקדמי והקליני של תכנית ההסמכה הבין לאומית למנתחי התנהגות באוניברסיטת תל אביב.
פרופסור רולידר נחשב לאחד המומחים המוסמכים בעלי שם, בארץ ובעולם, בניתוח וטיפול התנהגותי, בקשיי התנהגות מורכבים של ילדים ובני נוער ופרסם עשרות מאמרים מקצועיים העוסקים בטיפול בילדים הסובלים מקשיי התנהגות ותפקוד מגוונים. בשנת 2010 נבחר פרופסור רולידר ע"י ארגון מנתחי ההתנהגות העולמי (ABAI) לרשימה היוקרתית של מנתחי ההתנהגות המובילים בעולם (ABA Fellow list). ראה ABAI Fellows


פרופ' רולידר הינו מחבר רב המכר "הורות ללא רגשות אשם", "תורתם" של הורים רבים בישראל המוצאים בו מענה למצבים רבים לתוכם הם נקלעים בחיי היומיום עם ילדיהם.
בנוסף לפעילויותיו בעולם האקדמיה, בשנים האחרונות מנחה פרופסור רולידר את תכנית הטלוויזיה "זמן רולידר" בערוץ 20 במסגרתה הוא מסייע להורים בסוגיות חינוכיות מגוונות ומטפל בנושאי חינוך רלוונטיים, ומגיש את פינתו "ילדים יקרים" מדי יום שלישי בערב ב"תכנית חיסכון" בערוץ 2.
עיקרי המשנה החינוכית והטיפולית של פרופ' רולידר, היא שההורים בבית והמחנכים בבתי הספר הם אלה המסוגלים, באמצעות הדרכה נכונה, לתת את המענה הטוב ביותר לקשיי ההתנהגות של הילדים ובני הנוער. משום כך, מירב ההנחיה והמאמץ הטיפולי מופנה על ידו ועל ידי צוותו להנחיית הורים ומחנכים להבין וללמד כיצד ליצור את הקשר בין התנהגות הילדים לתגובות המבוגרים המשמעותיים בחייהם, כיצד להפוך את הבית לסביבה נעימה, רגישה ואחראית וכיצד להגיב ביעילות על התנהגויות בלתי נאותות ונאותות במטרה לסייע לילדים להתגבר על הקושי אותו הם מפגינים ולממש את הפוטנציאל הטמון בהם ועימו באו לעולם.

 

יהל ברזני BCaBA, מנהלת ומתאמת קלינית 

יהל הינה מנתחת התנהגות מוסמכת ע"י הבורד הבינלאומי להסמכת מנתחי התנהגות (BACBׂ).

בוגרת תואר ראשון (B.Aׂ) במדעי ההתנהגות במגמת פסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב ובוגרת תכנית ההסמכה למנתחי התנהגות

במרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה.

יהל נכללה בסגל ההוראה בתוכנית להסמכת מנתחי התנהגות של אוניברסיטת תל אביב.

בעלת ניסיון עשיר בעבודה טיפולית עם משפחות בסיכון וכן בעבודה פרטנית וקבוצתית עם ילדים ובני נוער עם קשיי התנהגות.

יהל הינה מנחת הורים בכירה במרכז רולידר משנת 2013. 

 

 

מיטל ברק, מנהלת פרוייקטים ופיתוח

עוזרת אישית של פרופ' רולידר, מנהלת ומתאמת את ההרצאות, סדנאות, ומפגשים להורים ולצוותי חינוך.

בעלת תואר ראשון בתקשורת וניהול, ניסיון בעבודה מול אירגונים, פיתוח עסקי ומייזמים מיוחדים